"Mezopotamya'dan Sofranıza"

Mezopotamyadan sofralarınıza; bir tabak bulgur

 

Modern tesislerde çevreci üretim sloganıyla yola çıkan ve ham maddesini insan sağlığına zararsız krom-nikel teknolojisiyle işleyen Önersan Bulgur Gıda San. Ve Tic. A.Ş. merkezi Mezopotamya ovasında bulunan Mardin ilinde kurulmuştur.

 

Kurucusu olan Nimet ÖNER’in katkılarıyla projelendirilip 1990 yılında temelleri atılan firma, üretime yüksek protein içerikli buğday ham maddesiyle başlayıp sağlıklı koşullarda bulgur üretmeyi ve tüketicilerine daima aynı kaliteyi sunmayı kendine ilke edinmiştir. Şuan tecrübeli personelleriyle Mardin organize sanayi bölgesinde 13000 m2 alan içinde 6000 m2 kapalı alanda günlük 80 ton kapasiteyle faaliyet göstermektedir.

 

Ayrıca firmamız; Önersan, Önersan çağdaş, Tinda, Şin markaları ile hem yurt içinde hem de yurt dışında hizmet vermektedir. Dünya genelinde katıldığı fuarlar ( Miami, Paris-SİAL, Cidde vb.) sayesinde bulguru tüm dünyaya sevdirerek ihracat payını artırma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.

 

Önersan Bulgur kişisel koruyucu donanımlar ile personelinin sağlığına önem vermiş İş sağlığı ve güvenliği konusunda ciddi adımlar atmış ve bunu OHSAS 18001 İş sağlığı ve güvenliği yönetim sistemleri belgesi ile kanıtlamıştır. Firmamız kaliteye de büyük önem vermiş ve kuruluşunun ilk yıllarından itibaren TS-EN+ISO 9001 belgesini almış olup bununla yetinmeyip gıda sektöründe tüm dünya tarafından kabul edilen, gıda güvenliği ve sağlığa uygunluk konusunda son nokta olan ve HACCP disiplinini de içeren ISO 22000 kalite belgesini de bünyesine katmıştır.

 

 

Dürüstlük,

 

İşimizi en doğru şekilde, hakkıyla ve gönülden sahiplenerek yaparız.

Net sözler verir, verdiğimiz sözleri mutlaka yerine getiririz, sonuçlarını bildiririz.

Kendimizi ve çalışma arkadaşlarımızı devamlı geliştiririz.

Tüm ilişkilerimizde dürüst, şeffaf ve tutarlı davranır, bu sayede güvene dayalı uzun vadeli ilişkiler kurarız.

 

Sorumluluk

 

Çalışanlarımızın ve ürünlerimizin güvenliğine özen göstermek, topluma ve çevreye duyarlı hareket etmek önceliklerimizdendir.

 

Saha Disiplini

 

İşimizle ve işimiz sonucu ürettiğimiz ürüne etki eden her türlü sürecin gerçekleştiği yer, iş sahasıdır. Bütün bu sahada, disiplinli hareket etmek ve profesyonel davranmak en önemli gerektir.

Üretimini yaptığımız bulgur ve buğday mamullerinin, Gıda Güvenirliği Yönetim Sistemi ve Kalite Yönetimi Sistemi şartlarını yerine getirerek Giriş-Paketleme-Sevkiyat zincirinin her aşamasında uymamız gereken yasal ve düzenleyici şartlar doğrultusunda; hijyen ve sanitasyon koşullarına uygun üretim yapmak.

 

Müşteri taleplerini göz önünde bulundurarak, müşteri memnuniyetini her zaman ön planda tutmak, sektörümüzde dünyaca tanınan markalar arasına girmek, teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek sürekli iyileştirmeler yapmak, tüm çalışanlarımızdan aldığımız destek ve insan sağlığına verdiğimiz önemle Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi ve Kalite Yönetimi Sistemlerini kurmak, uygulamak ve sürdürmek.

Vizyon

 

Onersan Bulgurun vizyonu Çevreci ve Son teknolojisiyle Türkiye’de en çok tercih edilen Dünya genelinde de saygın global bir firma olmaktır.

 

Misyon

 

Lezzetli, sağlıklı ve doğal ürünüyle herkesin erişebileceği mümkün olan en fazla sayıda müşteri memnuniyetini sağlamaktır. 

İletişim

Adres

Organize San.Bölgesi 1.Bulvar No:9 Artuklu/MARDİN

Telefon

+90 482 502 04 02

E-mail

info@onersanbulgur.com

Shopping Cart
Yardım